Początek okresu a rozpoczęcie stosowania minipigułki antykoncepcyjnej

czy jeśli okres zacznie mi sie po południu lub wieczorem i od razu wezmę minipigułkę antykoncepcyjną to czy nastepna mogę wziąć rano następnego dnia? czy nie zaszkodzi to jej skuteczności? co jesli wezme ją 2 dnia cyklu?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletkę nalezy przyjąć niezwłocznie po wystąpieniu krwawienia. Kolejne należy przyjmowac o tej samej godzinie co poprzednie. Ułatwia to przyjmowanie i powoduje iz stężenie hormonów jest cały czas takie same.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
powinna Pani zażyć następna tabletkę po 24 godzinach.
Pozdrawiam.