Początki alkoholizmu u męża

mój mąż jest początkującym alkoholikiem, a ja ciągle dręczę się pytaniami: czy dziś wróci pijany czy nie. nie jest on agresywny ani mi nie ubliża, ale sam fakt że przyjdzie dzis pijany mnie przeraża. dodam tylko, że mój tata był alkoholikiem, ale alkoholikiem agresywnym.

Dzień dobry,

Proszę udać się SAMEJ do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie również oferowana jest pomoc BLISKIM osobie uzależnionej. Bądź też poszukać psychoterapeutę poza takim ośrodkiem, i udać się na konsultacje /ew.leczenie/.

Mgr Patrycja Stajer

Może to właściwy moment by porozmawiać o leczeniu męża. Ma Pani możliwości w każdej poradni odwykowej o uzyskanie pomocy dla siebie.Zachęcam by nie czekać dalej, ponieważ choroba alkoholowa nie zatrzymuje się sama.
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

nie sprecyzowała Pani żadnego pytania, nie wiem więc jakiej konkretnie pomocy Pani poszukuje? W poradni leczenia uzależnień (jest w każdym mieście) znajdzie Pani pomoc i dla męża i dla siebie, jako osoby bliskiej, w każdym temacie związanym z alkoholizmem.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org