Poczucie bezsensu u 23-latki

nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyc. często mi sie zdarza, że np jak jestem u lekarza to potem ciągle myśle ze moje życie nie ma sensu, chcialabym byc lekarzem; jak np pojechałam na mecz siatkówki to chciabym zyc w" tym świecie" a nie w tym co ja żyje... potem o tym ciągle myśle i wydaje mi sie ze moje zycie nie ma sensu.. bardzo to przezywam.. dostaje depresji wtedy.. myśle o tym w kazdej minucie ze zycie jest bez sensu, mialoby sens gdybym zyla w "tamtym świecie" co mi jest? nie radze sobie

Dzień dobry,
Wygląda na to, że nie jest Pani zadowolona ze swojego życia. To czego Pani by chciała jest zależne od sytuacji, od osób, które Panią zachwycą. Jest bardzo zmienne i wprowadza chaos. A to przecież ich życie. Pani ma swoje. Czego Pani chce dla siebie? "Chcę" a "chciałabym" to co innego. Gdy chcemy - działamy. Gdy chcielibyśmy - dumamy.
Poczucie bezsensu jest bardzo uciążliwe. Wszelkie działania wydają się wtedy niepotrzebne. Tkwimy w martwym punkcie.
Proszę udać się na konsultację do psychologa lub na psychoterapię. Ważne, by docierała Pani do swoich prawdziwych potrzeb/marzeń/dążeń. Wtedy poczucie sensu wróci.
Jeśli wpada w Pani w bezczynność, nie dba o sobie - może to depresja. Zalecam konsultację psychiatryczną.
Życzę powodzenia!