Poczucie samotności i brak chęci do życia u 42-latki

Witam Moim problemem jest poczucie samotności od momemntu gdy maz wyjechał za granice jestem matka 2 synków narazie bez pracy codzienność mnie meczy czuje sie jak ktos odstawiony na boczny tor bez planów i ze zbyt duza iloscia czasu na myslenie nic mi sie nie chce brakuje checi do zycia. jak to zmienic tymbardziej ze jestem bardzo niesmiała osoba

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się podjęciem psychoterapii.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam, proponowalabym spróbować, mimo że często "się nie chce" skorzystać z dostępnych w Pani mieście zajęć aktywizujących, nie ważne czy będzie to fitness, ping pong, yoga, kurs tańca czy rysunku, ważne żeby popróbować różnych, nowych aktywności w otoczeniu ludzi którzy bardzo często również są nieśmiali i często mogli być na początku równie zniechęceni jak Pani-przynajmniej do póki nie zaczęli i nie zyskali "powera". Zajęcia ruchowe dodają energii i bardzo korzystnie wpływają na nasze samopoczucie (wpływ uwalniajacych się endorfin) . Proponuję również wybranie się do psychologa który udzieli Pani wsparcia emocjonalnego, życzę wszystkiego dobrego, Monika