Poczucie samotności u 22-letniej osoby

Mam prawie 22 lata, jestem dziewicą i czuję, że przegrałam młodość. Jestem bardzo samotna. Podkochuję się w słynnych aktorach i piosenkarzach. Chciałabym mieć towarzystwo, chłopaka, ale jestem bardzo nieśmiała. Boję się, że do końca życia nie znajdę drugiej połówki i umrę w samotności. Jak sobie pomóc?

Witam Panią,
Ucieczka w fantazje to mechanizm obronny pojawiający się np. wtedy gdy pewne potrzeby nie są zaspokojone. Obraz siebie i świata w fantazjach bywa wyidealizowany więc późniejsze zetknięcie się z rzeczywistością bywa bolesne i rozczarowujące. A "ratunku" szuka się w fantazjach gdzie wszystko można łatwo kontrolować. Może to prowadzić do wycofywania się z realnych relacji i pogłębiać poczucie samotności.
Pomóc sobie można poprzez zgłoszenie się do psychoterapeuty, który będzie towarzyszyć w wychodzeniu tego stanu i pomagać mierzyć się z lękami.
Życzę powodzenia!
Małgorzata Bukowska