Poczucie straty, lęku a odpowiednia terapia

Witam, Zmagam sie z poczuciem straty i lękiem przed konfrontacja/zyciem. Jaka bylaby najlepsza metoda psychoterapii? Dziekuje Anna

Witam serdecznie,

sugeruję psychoterapię psychodynamiczną lub poznawczo-behawioralną.
Każda z nich w zupełnie inny sposób podchodzi do pacjenta. Psychodynamiczna sięga do Pani nieświadomych motywów działania, przyczyn doświadczanych emocji, schematów zachowań. Poznawczo-behawioralna zaś szybciej poradzi sobie z objawami, czyli np. lękiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Witam,
tak naprawdę każada metoda psychoterapii będzie pomocna, o ile terapeuta dostosuje swój warsztat pracy do Pani potrzeb. Obecnie wielu specjalistów pracuje w nurcie integratywnym, łącząc techniki różnych nurtów. Najważniejsze, żeby znalazła Pani osobę, której zaufa i z którą zdecyduje się Pani przejść wspólną drogę przez swoje cierpienie.
Pozdrawaim