Podanie jednej dawki leku Vercef dla 4-letniego dziecka

Dałam dziecku jedną dawke leku (Vercef) kiedy przeczytałam ,że kiedy " zapalenie płuc ma przebieg łagodny bez wysokiej gorączki można rozważyć rezygnację z antybiotyku." Synek ma 4 lata, dodam, że nie ma wogóle gorączki , tylko kaszel, dobrze się czuje , ma apetyt. Moge przerwać po tej jedenej dawce?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Decyzję o ewentualnym przetrwaniu antybiotykoterapii powinien podjąć lekarz pediatra lub lekarz rodzinny po przeprowadzeniu badania klinicznego i oceny faktycznego stanu zdrowia i zaawansowania choroby.