Podawanie antybiotyku u 3-latka

Witam,potrzebuję pilnej porady,najlepiej od pediatry. Mój 3letni synek ma zapalenie obustronne uszu,właśnie chce się już położyc spać,a za dwie godz ma dostac antybiotyk. Moje pytanie dotyczy tego,co będzie dla niego mniejszym złem,podac mu antybiotyk teraz,czy opuścic dawkę? Niestety podanie leku podczas snu nie wchodzi w grę,probowałam juz w ten sposób i wszystko wypluwa. Wybudzić go tez nie mogę,bo jest taka histeria,ze nie ma mowy,aby wtedy coś połknął. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdr.

Milena Lubowicz

Lepiej podać dawkę wcześniej, żeby trzymać się schematu dawkowania na dobę.
Pozdrawiam