Podawanie mleka modyfikowanego 4-latkowi

Czy 4-letniemu dziecku mogę dać do picia mleko dla małych dzieci ,zawieraja duzo dobrych skladnikow np.bebiko 1 ,2 lub 3 .Tylko ktore mleko moge dac aby miało wszystkie dobre skladniki ,ciagle boli je brzuch.Jest oczywiscie leczone pod tym wzgledem.Bardzo peosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Nie mogę odpowiedzieć na tak postawione pytanie ponieważ nie wiem jaka jest przyczyna dolegliwości dziecka. Jeżeli wynikają one z nietolerancji laktozy należy podawać mieszanki sojowe, jeżeli przyczyną są zaburzenia wchłaniania to lepszym wyjściem będą preparaty odżywcze. Bez możliwości badania i zebrania wywiadu nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Milena Lubowicz

Może Pani podać dziecku mleko z oznaczeniem 4 z Bebiko lub Nestle Junior. Natomiast proszę się nie spodziewać, że zmniejszy to dolegliwości bólowe brzuszka. No i dziecko niekoniecznie będzie chciało pić takie mleko, wszystko zależy od upodobań smakowych.
Pozdrawiam