Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podawanie witaminy K i D u noworodka

Witam. Tydzień temu urodziłam dziecko. Staram się jak najczęściej karmić piersią, jednak mam zbyt mało pokarmu i czasami muszę podawać dziecku mleko modyfikowane (Podaję Nan Pro 1 od urodzenia). Moje pytanie dotyczy stosowania wit. D3 i K1. Czy stosując opisaną przeze mnie formę karmienia mogę podawać dziecku obie te witaminy, czy tylko D3? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Oddziały neonatologiczne

Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają bardzo specjalistycznej pomocy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposaża oddziały neonatologiczne w najnowszy sprzęt pozwalający pomóc coraz mniejszym pacjentom. Program przesiewowych badań słuchu u noworodku ma już 10 lat, dzięki niemu stało się możliwe wykrycie wady tuż po urodzeniu. Pozwala to na bardzo wczesne rozpoczęcie leczenia.

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Myślę, że w pierwszej kolejności należy udać się do poradni laktacyjnej, żeby uzyskać profesjonalną poradę odnośnie wzmocnienia laktacji. Witaminę K zaleca się dzieciom karmionym piersią od 8. dnia życia do końca 3. miesiąca. Podawanie tej witaminy dziecku dokarmionemu mlekiem modyfikowanym zależy od tego jaką objętość mleka na dobę dziecko dostaje oraz ile jest witaminy w 100ml danego mleka.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy