Poddanie się terapii Borderline

Czy jest dostępna bezpłatna terapia Borderline? Stwierdzono u mnie ten typ osobowości jakieś 10-12 lat temu. Byłam leczona klinicznie, w szpitalu, ale niezbyt długo. Obecnie nie mogę znaleźć stałej pracy mimo wysokich kwalifikacji, wykształcenia, kompetencji, talentów, doświadczenia itd. Strasznie rujnuje mi to życie. Rownież z partnerem jest ciężko.

Dobry wieczór, jeżeli jest Pani zainteresowana podjęciem nieodpłatnej psychoterapii, proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Często w placówkach finansowanych przez NZF można podjąć psychoterapię krótkoterminową, obejmującą określoną ilość sesji. Jednak jeżeli zgłosi się Pani do Poradni, powinna Pani uzyskać informację na temat Ośrodków czy Fundacji, które świadczą pomoc terapeutyczną długoterminową nieodpłatnie, ponieważ zaburzenia osobowości typu borderline często wymagają podjęcia dłużej współpracy psychoterapeutycznej. Czy rozważała Pani możliwość kilkumiesięcznego pobytu w zamkniętym ośrodku terapeutycznym? W Szpitalu specjalistycznym im. Babińskiego w Krakowie, na oddziale zaburzeń osobowości 7F, prowadzi się leczenie osób z diagnozą zaburzeń osobowości typu borderline. Leczenie trwa około pół roku, odbywa się w warunkach zamkniętych. Osoby przebywające na oddziale mają zapewnioną opiekę lekarza psychiatry oraz intensywną psychoterapię. Podjęcie decyzji o tak długim wyjeździe bywa trudne, jednak zdaniem wielu osób leczenie na oddziale znacząco wpływa na podniesienie jakości życia osób korzystających z pobytu w szpitalu. Przyjęcie na oddział wiąże się z przejściem kilkuetapowej rozmowy kwalifikacyjnej i sama procedura trwa kilka tygodni. Proszę rozważyć opcję leczenia ambulatoryjnego i zamkniętego. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
bardzo słusznie Pani zauważa, ze warto pomyśleć o terapii. Bezpłatnych terapii najlepiej szukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, czyli w szpitalach oraz placówkach prywatnych współpracujących z NFZ. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Pozdrawiam.