Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejmowanie decyzji o rozwodzie

Witam, mam problemy małżeńskie, które moim zdaniem osiągnęły punkt "kulminacyjny" po prostu zastanawiam się nad decyzją o rozwodzie. Nie wiem czy mam sama szukać pomocy czy spróbować z mężem? jestem wściekła na siebie i męża, ale tak naprawdę nie wiem na kogo bardziej. Brak mi zdecydowania bądź siły do podjęcia decyzji i tak naprawdę nie wiem jakiej?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie z kryzysem?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę, który zajmuje się terapią małźeńską (pary) i wspólnie z mężem udać się na konsultację. W zależności od rozpoznania Państwa trudności może zaproponować kilka rozwiązań - podjęcie terapii małż. i/lub skierowanie na terapię ind. bądź propozycja mediacji rozwodowej.

0

Witam,

Najkorzystniej w poszukiwanie pomocy należałoby włączyć męża, aby również i on ponosił odpowiedzialność ( pozytywnie rozumianą) za pracę nad Waszym związkiem. Jest wiele możliwości, terapie małżeńskie, mediacje, warsztaty dla małżeństw, które rozwijają kompetencje, pozwalając na ponowne rozwinięcie skrzydeł w relacji. Proszę się nie zniechęcać i nie poddawać bez walki o związek. Warto wcześniej spróbować innych rozwiązań niz tego radykalnego.
Pozdrawiam serdecznie,

Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0

Witam, zawsze warto walczyć o związek, który funkcjonował przez wiele lat.Ponieważ jest Pani pełna złości i sama nie wie czego chce sugeruję najpierw kilka wizyt indywidualnych u psychoterapeuty.Jeżeli ich efektem będzie uznanie swojej chęci walki o małżeństwo, zdecydowanie powinniście Państwo korzystać z pomocy wspólnie.Pozdrawiam

0

Dzień dobry, zachęcam panią i męża do skorzystania z konsultacji psychologicznej dla par, zastanowicie się państwo wspólnie co dalej chcecie zrobić ze swoim związkiem. Jeżeli mąż nie będzie się chciał zgodzić na wizytę u psychologa zachęcam panią do podjęcia indywidualnej terapii. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy