Podejmowanie pochopnych decyzji przez 26-latkę

Nie radzę sobie z nerwami , podejmuje szybkie i nie przemyślane decyzję, pochopnie działam, jak jest coś nie po mojej myśli to się denerwuje..co mam robić

Witam Panią
Proponuję zanim Pani podejmie decyzję odczekać 10 minut, potem na kartce napisać plusy / minusy danej decyzji i poczekać do następnego dnia. Wtenczas przeczyta Pani jeszcze raz kartkę z plusami / minusami i przemyśli wszystko jeszcze raz. Sposób wydaje się żmudny ale w praktyce dzieje się tak że po prostu jak Pani nauczy się chwilę czekać przed podjęciem decyzji to życie stanie się odrobinę łatwiejsze.
Anna Suligowska

Zastanawiam co jest Pani dylematem. Konsekwencje tych za szybkich decyzji? Nerwy i reakcja na to, gdy coś jest nie po Pani myśli? Za szybka analiza sytuacji? Moja rada jest taka - zastanowić się z którą z tych trudności chciałaby Pani się uporać (a może tez jest inna jeszcze, niewypowiedziana tutaj) i jak Pani wyobraża sobie, by być mogło zamiast obecnej trudne sytuacji. Ma Pani już wtedy coś na kształt celu, wizji tego, jak chciałaby Pani by było. Potem przyjdzie czas rozwiązań, szukania sposobów tego, co Panią choć troszeczkę przybliża (przybliżało kiedykolwiek) to tego celu. Powodzenia

Dzień dobry,

Pozostaje Pani udać się do psychoterapeuty na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.