Podejrzenia o zdradę w związku

Moja kuzynka od ponad tygodnia podejrzewa swojego meza o zdrade(mialby niby ja zdradzic z jej przyjaciolka),jezdzi za nim,sledzi go,wydzwania do niego do pracy by caly czas miec z nim kontakt,on opada z sil.Nic nie zrobil bo znam i jego i wspomniana przyjaciolke.Sa to dwie super rodziny.Boje sie ze moja kuzynka ma guza lub jakies urojenia,nie ma zadnych dowodow zdrady.Na samą propozycje o wybraniu sie do lekarza odbiera to jako atak na nia.Chce pomoc calej rodzinie ale nie wiem jak.Pomozcie

Dzień dobry,

Dobrze, gdyby kuzynka udała się jednak na wizytę do lekarza psychiatry - który wyłącznie w kontakcie osobistym jest w stanie ocenić/zdiagnozować czy takie zachowanie wynika z zab. psychicznych, czy też ma podłoże biologiczne. I oczywiście odpowiednio do rozpoznania, zaproponować leczenie.
A jeżeli taka forma pomocy nadal będzie odbierana jako atak, to może łatwiej będzie namówić na wizytę u psychoterapeuty par/małżeństw - który również może skierować do lekarza psychiatry.

Witam,

jeśli przyjaciółka nie słucha Pani rad/sugestii, proszę sprawę zostawić specjalistom. Najwyraźniej w opisanym przez Panią związku brakuje zaufania. Być może są ku temu powody, a może nie – to wiedzą tylko Pani przyjaciółka i jej mąż. Proszę zasugerować znajomej wybranie się na terapię dla par, gdzie będą mieli okazję przyjrzeć się swojemu związkowi, funkcjonowaniu w nim, problemom i szansom na polepszenie jego funkcjonowania - sytuacja którą Pani opisała, jest zapewne męcząca dla obu stron.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel