Podejrzenie ADHD z zaburzeniami koncentracji

Mam dziewczynkę w wieku 8 lat i podejrzewamy z mężem ze ma ADHD z zaburzeniami koncentracji zapomina o lekcjach nie wie co na zadanie nie skupi się na 2 rzeczach co mogę zrobić gdzie się z tym udać do jakiej poradni?.i czy sa wydawane zaświadczenia szkoly o tej chorobie proszę o odp.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam,
jeśli zauważają Państwo u córki objawy przypominające ADHD warto udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Po stosownej diagnostyce uzyskają Państwo opinię na temat przyczyn funkcjonowania córki i zalecenia do pracy z dzieckiem podczas zajęć szkolnych.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
73 poziom zaufania

Witam
Proszę udać sie do poradni psychologiczno pedagogicznej gdzie po wykonaniu badań powinni wydać zaświadczenie jak pracować z dzieckiem i jakie są zalecenia dla szkoły. Państwo powinni zapisać się na warsztaty dla rodziców by również nauczyć się postępowania z córką, nauczenia oddzielania zaburzeń od innych zachowań, itd
Jeśli dziecko przyjmuje leki to musi stale być pod opieką lekarza i być może należy poprosić o te o przedłużonym działania tak by nie było potrzeby przyjmowania ich poza domem. Państwo wtedy będziecie mogli kontrolować czy dziecko przed wyjściem przyjęło lek czy zapomniało.
I koniecznie terapia.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty