Podejrzenie alergii na sierść psa u 9-miesięcznego dziecka

Mogłabym uzyskać kilku informacji odnośnie alergii 9cio miesięcznego dziecka na psa? 10 grudnia kupiliśmy psa. Mały 11go w ciagu całego dnia (max 4 razy) kichal i (2-3 razy) kasłał. Czy to możliwe, że jeśli jest uczulony to alergeny tak szybko na niego zadziałały? Dodam, że synek wczesniej 0 kichania ani kasłania, katarku nie ma. Czy jest możliwe przeprowadzenie testów w tym wieku i czy wyjda wiarygodne? Prosze o szybką odpowiedź ze względu na maluszka aby sie nie meczyl. W rodzinie są alergicy

Milena Lubowicz

Rzeczywiście to trochę zbyt szybko na pierwszą reakcję uczuleniową. Chyba, że już wcześniej dziecko miało styczność z psem- nawet krótką, to wtedy kolejna reakcja może być tak szybko. W tym wieku nie ma jeszcze sensu wykonywać testów alergicznych. Niektórzy mówią, że dopiero po 3. roku życia. Inni wykonują szybciej, ale po 3. roku wtedy konieczna jest weryfikacja.
Pozdrawiam