Podejrzenie anoreksji bulimicznej i napadowe objadanie się

Witam, jestem kobietą, mam 22 lata i przy wzroście 182 ważę ok. 52kg. Moja mama podejrzewa u mnie anoreksję bulimiczną - przez długi czas potrafię jeść tylko bułkę dziennie, a czasami nawet nic, a następnie (z reguły w weekend) objadam się aż do bólu brzucha. Oczywiście po tych "napadach" piję dużo kawy, która działa na mnie przeczyszczająco, aby pozbyć się spożytego pokarmu. Czy w tym przypadku zalecany jest pobyt w szpitalu? Jestem po wizycie u psychiatry oraz rozpoczęłam terapię u psychologa.

Dzień dobry. Skoro jest Pani pod opieką specjalistów ( zalecałabym jednak psychoterapeutę zamiast psychologa) to oni powinni zadecydować, czy kwalifikuje się Pani do szpitala. To trochę zaskakujące, że pyta Pani o to tutaj. Jakby nie miała Pani zaufania do lekarza.Jeśli czuje Pani, że powinna znaleźć się w szpitalu, to radzę tak zrobić. Pani waga byłaby takim wskazaniem. Pozdrawiam.

Bardzo dobrze, że rozpoczęła Pani terapię ponieważ taki sposób żywienia może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Ewentualny pobyt w szpitalu powinien zalecić lekarz, który Panią bada lub psycholog, u którego prowadzona jest terapia.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

dużo zależy od przebiegu leczenia, ma Pani niedowagę, nie podała też Pani wyniku morfologii, proszę konsultować się ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie