Podejrzenie astmy oskrzelowej a lek Alvesco u 2-latki

Witam, Moje pytanie dotyczy leku Alvesco, który został przepisany mojej 2-letniej siostrzenicy. Dziewczynka kaszle już od ok. 3 m-cy. Lekarzowi trudno ocenić przyczynę kaszlu, jest podejrzenie astmy oskrzelowej. Czy ten lek może być stosowany dla tak małych dzieci??? Pozdrawiam Anna

Milena Lubowicz

Część leków ma rejestrację dopiero od określonego wieku, gdyż na młodszych dzieciach nie były prowadzone badania. Jednak obserwacje długoletnie wskazują, że lek ten jest bezpieczny również w młodszych grupach wiekowych. Czasem nie ma zbyt dużego wyboru leków dostępnych dla tak małych dzieci, a objawy tak przeciągającego się kaszlu trzeba wyciszyć.
Pozdrawiam