Podejrzenie autyzmu a obecność pasożytów u 1,5-rocznego syna

Witam jestem mama 1,5 rocznego Filipa mamy podejrzenie autyzmu na pirwszej wizycie u psychiatry pan doktor zalecił badanie pod katem candidy i robakow . W trakcie robienia winikow pan doktor umowil nas na z pania psycholog dokonca sama nie niewiedziała czy to autyzm.Wyniki nam przyszły pozytywne jak na cadide tak i lamblie czy to moze przyczynic sie do zmiany zachowania u dziecka bardzo prosze o pomoc

Więc tak...
Autyzm charakteryzuje się pewnymi objawami.
Kontakt wzrokowy najbardziej zaburzony u dzieci od urodzenia autystycznych, dziecko leżąc w łóżeczku nie fiksuje wzroku, nie wodzi, nie koncentruje na matce. Unikanie kontaktu fizycznego może wynikać z nadwrażliwości, najczęściej nadwrażliwości dłoni, jednakże badania pokazują, że tak naprawdę niewiele dzieci autystycznych ma nadwrażliwość dotykową (większość jest niedowrażliwa), unikają kontaktu fizycznego, bo go po prostu nie chcą. Od 30 – 60% u dzieci autystycznych nie rozwija zupełnie mowy, niektóre dopiero po ukończeniu 5 roku życia zaczynają mówić. Dziecko autystyczne nie posługuje się gestami, postawą ciała, mimiką (brak mimiki), kiwaniem głowy.

Przez Internet trudno jest wydać jakąkolwiek diagnozę. Proszę spróbować udać się do innego specjalisty w tej dziedzinie. Psychopedagoga lub innego psychologa.

Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomogłem Państwu.
http://psychopedagog.eu

Psychologia

Żeby postawić diagnozę autyzmu potrzeba wielu badań obejmujących 3 sfery funkcjonowania dziecka, jednak zarażenie pasożytami znacznie wpływa na zmianę zachowania u małych dzieci, często stają się bardziej drażliwe, szybko się złoszczą, odmawiają jedzenia, dlatego też jak najszybciej powinna Pani rozpocząć leczenie. Proszę skonsultować wyniki badań z lekarzem i psychologiem.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Pasożyty mogą mieć wpływ na zachowanie. Zwykle dzieci są bardziej niespokojne dlatego prosi się o diagnozę w tym kierunku. Niemniej jednak badania pod kontem autyzmu powinniście doprowadzić do końca wraz z uwzględnieniem zajęć terapeutycznych.
Pozdrawiam AM