Podejrzenie autyzmu u siebie przez 18-latka

Witam, mam na imię Sebastian, wiek 18 lat i mam bardzo duże podejrzenia że mam Autyzm, nie umiałem nigdy się dogadać dobrze ze znajomymi, ciągle unikam kontaktu wzrokowego, chcialbym sie zapytać jak i gdzie to leczyć, gdzie mam iść z tym żeby spytać się czy na prawdę ten autyzm jest we mnie?

 PrzemysĹaw Todorowicz

Najlepszym rozwiązaniem, aby dokonać rzetelnej diagnozy, jest wizyta u lekarza psychiatry. Nie potrzebne jest skierowanie do tego specjalisty. Można w ramach ubezpieczenia zarejestrować się w odpowiednim ośrodku, który ma kontrakt z NFZ lub udać się na prywatną wizytę.
O dalszych krokach i sposobach leczenia poinformuje Pana lekarz w zależności czy stwierdzi zaburzenie.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proponuję udanie się do psychologa i może nie tyle w zdobyciu konkretnej diagnozy co rozpoczęcia pracy w kierunku poprawy pewnych obszarów w funkcjonowaniu. Praca nad sobą i tymi zachowaniami, które są trudne na pewno przyniesie efekt.
Powodzenia!
Pozdrawiam AM