Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie autyzmu u siebie przez 18-latka

Witam, mam na imię Sebastian, wiek 18 lat i mam bardzo duże podejrzenia że mam Autyzm, nie umiałem nigdy się dogadać dobrze ze znajomymi, ciągle unikam kontaktu wzrokowego, chcialbym sie zapytać jak i gdzie to leczyć, gdzie mam iść z tym żeby spytać się czy na prawdę ten autyzm jest we mnie?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

 PrzemysĹaw Todorowicz
PrzemysĹaw Todorowicz Psycholog

Najlepszym rozwiązaniem, aby dokonać rzetelnej diagnozy, jest wizyta u lekarza psychiatry. Nie potrzebne jest skierowanie do tego specjalisty. Można w ramach ubezpieczenia zarejestrować się w odpowiednim ośrodku, który ma kontrakt z NFZ lub udać się na prywatną wizytę.
O dalszych krokach i sposobach leczenia poinformuje Pana lekarz w zależności czy stwierdzi zaburzenie.

Rozpoznanie autyzmu w Pana wieku nie jest łatwe. Konieczne będzie kilka wizyt u psychiatry i psychologa zajmujących się autyzmem.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Proponuję udanie się do psychologa i może nie tyle w zdobyciu konkretnej diagnozy co rozpoczęcia pracy w kierunku poprawy pewnych obszarów w funkcjonowaniu. Praca nad sobą i tymi zachowaniami, które są trudne na pewno przyniesie efekt.
Powodzenia!
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy