Podejrzenie Chad i ryzyko nawrotu silnej hipomanii

Dobry wieczór, podejrzewam u siebie ChAD. Po okresie bardzo silnej hipomanii trwającej ok.1,5 miesiąca, czuję, że depresja powraca. Od kilku dni źle się czułam, a dzisiaj nastąpiło apogeum. Bardzo boję się nawrotu, nie chcę tego przechodzić po raz kolejny. Postanowiłam podjąć leczenie i zapisałam się dzisiaj na konsultację do psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Jak mogę sobie pomóc do tego czasu? Jak nie dopuścić do pełnego nawrotu? Czy w aptece mogę kupić jakieś witaminy, cokolwiek?

Dzień dobry,

Rozumiem, że obecnie nie ma Pani rozpoznania ChADu?Leczenie zaburzeń nastroju w tym zaburzeń afektywnych dwubiegunowych jest prowadzone min. przez lekarza psychiatrę. Włączenie farmakoterapii łagodzi objawy depresyjne oraz stany maniakalne.
Uważam,że dobrze Pani zrobiła zapisując się na konsultację do psychoterapeuty, wizyta pomoże Pani w określeniu skali problemów oraz podjęciu decyzji o dalszym leczeniu.

Niestety żadne witaminy ani suplementy diety nie mają wpływu na nastrój i nie mogą go poprawić w doraźny sposób.
Warto aby Pani miała w tym trudnym czasie wsparcie ze strony przyjaciół bądź bliskich osób.

Z informacji, które pani podała wynika, żre choroba się nasila. Jeżeli wcześniej nie korzystała pani z porady lekarza psychiatry proszę umówić się na wizytę, bo przy chorobie afektywnej dwubiegunowej konieczne jest leczenie farmakologiczne. Leki pozwolą na wyrównanie nastroju i wtedy proces psychoterapeutyczny będzie miał większą skuteczność działania.

Dzień dobry, zachęcam również do konsultacji psychiatrycznej. Jeżeli lekarz psychiatra potwierdzi diagnozę CHAD, zapisze odpowiednie leki, które wyrównają pani nastrój. Wtedy będzie pani mogła kontynuować psychoterapię. Pozdrawiam.