Podejrzenie choroby Hirschsprunga u 4,5-latka

witam jakie sa objawy zauwazalne u dziecka 4,5 latka z podejrzeniem chorby hirszprunga ma zaparcia od urodzenia obecnie jest na forlaxie ktory mu pomaga

Małgorzata Panek

Najczęstszym objawem choroby Hirschprunga są właśnie zaparcia. Czy dziecko oddało smółkę po 24-48 godzinach od narodzin? Ponadto z innych objawów mogą występować wzdęcia, wymioty czy też opóźniony rozwój psychofizyczny malucha,
Konieczne jest potwierdzenie choroby poprzez biopsję śluzówki jelita grubego.
Proszę zgłosić się do pediatry. On pokieruje Państwa do lekarza specjalisty.
Pozdrawiam