Podejrzenie ciąży przy słabo widocznym pęcherzyku

Witam! Mam pytanie. Już wcześniej pisałam w sprawie, czy jestem w ciąży! Dopiero dziś byłam u ginekologa i stwierdził, że nie może wykluczyć ciąży ani jej potwierdzić, dlatego bo może być za wcześnie, aczkolwiek powiedział, że widzi jakiś pęcherzyk i kazał mi przyjść za tydzień znowu na USG. Czy to może być ciąża, bardzo się denerwuję. Z góry dziękuję.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Musi Pani zrozumieć, że jeśli ginekolog na żywo nie jest w stanie potwierdzić ani wykluczyć ciąży, to tym bardziej ja nie zrobię tego przez internet, nawet mając dostępne wszystkie możliwe informacje. Jeśli widoczny jest pęcherzyk, podejrzany o bycie ciążowym, to test bHCG z krwi powinien już dać wynik pozytywny. Proszę wykonać jutro taki test w przychodni - jest to najszybsza i najpewniejsza możliwość wykrycia wczesnej ciąży. Wynik powyżej 5 mIU/ml będzie jednoznacznie wskazywał na ciążę. To badanie może mieć później duże znaczenie diagnostyczne dla samej ciąży, jeśli potwierdzi się ona. Tak więc proszę się nie zastanawiać i udać jutro na badanie. Pozdrawiam serdecznie!