Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie dekompensacji wątroby - jakie dodatkowe badania wykonać?

Mama ma podejrzenie ze dochodzi do dekomprensacji watroby, leczy się od 4 lat na marskosc, od tego czasu odstawione zostały wszystkie szkodliwe rzeczy, stosuje diete, używamy tylko niewielkiej ilości soli potasoweje, obecnie mama jest w szpitalu bo czuła się osłabiona, nie mogła jeść , ma zaparcia, pojawiła się zoltaczka, oraz wodobrzusze .po ściągnięciu wody okazało się ze jest zapalenie otrzewnej. W ywalczylam z lekarzami aby zrobili gastroskopie - ma być na dniach. Lekarz nie potrafi mi powiedzieć w jakim stopniu zaawansowaną jest choroba. O jakie jeszcze badanie mogę poprosic aby mieć jasność co do zdrowia mamy. Jak się rokuje mama z tymi dolegliwościami ?? One pojawiły się niedawno . Szybko zareagowalysmy .
KOBIETA, 70 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Czy została ustalona pierwotna przyczyna marskości wątroby. Czy mama spożywał alkohol w nadmiernej ilości? Jeśli nie jest to związane z używkami oraz innymi chorobami na które Pani mama cierpi, a o których Pani nie wspomniała warto zrobić biopsję wątroby. Jednak mogą istnieć przeciwwskazania do jej wykonania za względu na stan kliniczny [nasilenie niewydolności wątroby]. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy