Podejrzenie depresji a wizyta u psychiatry

Jeszcze nie byłem u psychiatry ale zapisałem się do psychiatry w pszyszlym tygodniu ,jeszcze w listopadzie, 20 listopada ale chciałem się zorientować, zapytać co zauwazylem: odpycha nie od życia ,apatia,,smutek, wiele innych czynników jak osamotnienia, banie się ludzi ,złość, przygnębienie inne czy to depresja czy jeszcze coś niż depresja ? negatywny sposób myśleniaprzyjmowanie winy za nieszczęśliwe sytuacjeprzekonanie, ze nic mnie dobrego nie spotkawspominanie raczej złych wydarzeń niż szczęśliw

Witam Pana,
Biorąc pod uwagę opisane objawy to trafna decyzja żeby udać się do specjalisty. Ale nie da się ustalić rozpoznania na podstawie krótkiego opisu.
Bezpośrednie spotkanie, rozmowa to najlepszy sposób na postawienie rzetelnej diagnozy i podjęcie odpowiedniego leczenia.
Proszę też rozważyć wizytę u psychoterapeuty. Często połączenie farmakoterapii i psychoterapii w leczeniu zaburzeń psychicznych daje najlepsze rezultaty.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska

Witam,
Wizyta u specjalisty to bardzo dobra decyzja. Wspomniane przez Pana objawy są niepokojące. Jednak na podstawie wyłącznie krótkiego opisu nie ma możliwości postawienia trafnej diagnozy. Nie dodaje Pan również od jak dawna objawy się utrzymują, czy nasiliły się, czy ostatnio doświadczył Pan większej dawki stresu. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie psychoterapii, w trakcie której terapeuta będzie mógł przyjrzeć się wielu aspektom Pana funkcjonowania, w tym również indywidualnym cechom osobowości.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry,

Nikt - bez osobistego badania - nie może Pana diagnozować przez internet.
Stąd pozostaje Panu poczekać do osobistej konsultacji u lekarza, również proszę rozważyć konsultacje u psychoterapeuty.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Tak, myślę że decyzja o wizycie u lekarza jest słuszna. Pana problem może mieć źródło w sposobie w jaki Pan myśli o sobie. Zachęcam także do skorzystania z psychoterapii, gdzie znajdzie Pan pomoc. Może Pan skorzystać z wizyt w Poradni Zdrowia Psychiczne lub prywatnie. Pozdrawiam.