Podejrzenie depresji przy bólach głowy i bezsenności

Pracuję w centrali banku od 2 lat. Podejrzewam u siebie depresję z czym wcześniej mimo 10 lat w innych firmach nie miałem. Jestem szykanowany przez szefa, hr, jego przełożony rozkładają ręce. Sąd odpada bo mobbing jest b. subtelny np otrzymuje mailem i słownie różne polecenia służbowe które wykonanie to łamanie przepisów i dyscypl. zwolnienie. Cierpię na bóle głowy i w podbrzuszu, rozkojarzenie,bezsenność, badania krwi moczu ok. Zastanawiam się nad leczeniem i przerwą od pracy na ten okres.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Konsultacja psychologiczna w Pana wypadku jest zasadna z tego względu, że podbuduje Pana samoocenę, podniesie nastrój, pomoze lepiej radzić sobie ze stresem. Jednakże wydaje mi się również, że pozostając w sytuacji przez pana opisanej będzie pan caly czas w błędnym kole. Zdaje pan sobie sprawę ze źródła swojego stanu psychicznego, nie odczuwa Pan jakiejkolwiek kontroli oraz możliwości zmiany jakichkolwiek elementów sytuacji zawodowej. W takim wypadku polecam podjąć kroki ku zmianie pracodawcy. Bo może pan jak najbardziej pracować nad sobą i swoją psychiką, ale pozostając cały czas w pracy która przynosi tylko stres, lęk i poniżenie zamiast uczucia satysfakcji i spełnienia, niewiele Panu tanpraca nad sobą przyniesie. Powodzenia i trzymam kciuki za odważne decyzje!

Jeżeli czuje Pan, że doświadcza mobbingu, proszę zgłosić się po wsparcie i pomoc do psychologa. Ważne, żeby doświadczając przemocy psychicznej, nie pozostał Pan sam. Natomiast w kwestii zwolnienia lekarskiego najlepiej udać się do lekarza psychiatry np. w Poradni Zdrowia Psychicznego . Zwolnienie lekarskie to jednak tylko rozwiązanie czasowe, dlatego wizyty u lekarza i ewentualną farmakoterapię warto wesprzeć pomocą psychologiczną.