Podejrzenie depresji u 35-latka, który jest uzależniony od narkotyków

Witam , mój Syn ma 35 lat, mieszka w Anglii od ponad 7 lat, od lipca br.,niestety wg mnie jest uzależniony od narkotyków,z tego tez powodu rozpadł się jego związek partnerski,ze mną nie często rozmawia,bo twierdzi,że ma takie nastroje nieraz ,że może godzinami wpatrywać się w sufit lub w ścianę, podejrzewam go o początki depresji ,którą powinien zacząć leczyć-Zatroskana Mama

Dzień dobry,

Nie tylko depresję, ale również uzależnienie.
W Anglii są polskojęzyczni specjaliści - psychiatrzy/psycholodzy/psychoterapeuci.
Przede wszystkim proszę namówić syna na wizytę u psychiatry, który po zbadaniu będzie w stanie zaproponować odpowiednie leczenie.

Witaj. Mogę zaproponować ze swojej strony konsultację terapeutyczną. Prowadzę profilaktykę przez Internet (komunikacja przez SKYPE) przygotowaną specjalnie dla osób, które nie mają możliwości korzystać z terapeuty na terenie swojego miejsca zamieszkania.

Proszę spróbować namówić swojego syna do podjęcia odpowiednich kroków ku lepszemu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Witam,

Z Pani opisu wynika, że syn cierpi na depresję i uzależnienie. Trudno tu stwierdzić, która trudność wystąpiła pierwsza. Najważniejsze, by skontaktował się z terapeutą uzależnień, ponieważ jest to pierwsza choroba, którą trzeba leczyć. Być może gdy poradzi sobie z nią, stan depresyjny ustąpi.

Pozdrawiam
Ewa Czernik