Podejrzenie depresji u siebie i myśli samobójcze

Witam podejrzewam u siebie depresję juz od dłuższego czasu z pełnej życia kobiety stałam się chodzącym wraki niemam na nic ochoty często myśli samobójcze leki najchętniej siedziała bym tylko w domu ! Nie stać mnie na kilka wizyt u lekarza proszę pomóżcie

Brak chęci i radości życia, apatia, myśli samobójcze i lęki rzeczywiście mogłyby wskazywać na rozwijający się epizod depresyjny. Jednakże w celu trafnej diagnozy, a co za tym idzie - poprawnej pomocy terapeutycznej - musi się Pani zgłosić do specjalisty. Zamykanie się w domu w niczym nie pomoże, a wręcz odwrotnie - spotęguje problem. Jest wiele możliwości zgłoszenia się po pomoc nieodpłatnie - w Specjalistycznym Szpitalu Psychiatrycznym czy też Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam.

Witam,
W ramach NFZ może Pani skorzystać z długoterminowej psychoterapii i z konsultacji z psychiatrą. Bardzo skuteczna w leczeniu depresji jest psychoterapii, leki pomagają uciszyć objawy, a terapia pozwala znaleźć źródło problemu. Same leki to za mało. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie najpierw zostanie Pani zbadana przez lekarza, a następnie - w zależności od rozpoznania - lekarz zaproponuje Pani odpowiednie postępowanie (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Leczenie w PZP jest w ramach NFZ.