Podejrzenie endometriozy a starania o dziecko

Witam mam takie pytanie,poniewaz w ranie a raczej 0.5cm nad nia zauwazylam mala kulke,ona mnie nie boli nie mam bolesnych miesiaczek ani bolesnych stonkow.Wyczytalam ze moze to byc endometrioza,od 9-go bede robic sobie testy owulacyjne aby sprawdzic czy mam owulacje.Bedziemy sie tez wtedy starac o dziecko z mezem.Moje pytanie czy jesli jest to endometrioza mozna zajsc w ciąże?czy wogole przy endo mozna miec owulacje? raz probowalismy nie wyszlo ja myslalam ze po 1-m dziecku to bedzie szybko 2
ponad rok temu

Witam serdecznie. Zmiana w bliźnie po cięciu cesarskim niekoniecznie musi oznaczać endometriozę. Może to być zwykłe zwłóknienie lub zrost. Endometrioza, nie uniemożliwia zajścia w ciążę, może je jednak skutecznie utrudniać. Są to jednak przypadki zaawansowanych, rozległych zmian. Myślę że nie ma Pani powodów do niepokoju, tym bardziej że ma już jedno dziecko i nie odczuwa typowych dla endometriozy dolegliwości.