Podejrzenie fobii społecznej u młodej kobiety

Witam, od jakiegos rok mam problem ze sobą,a ostatnio objawy się nasilają.Często wstaję z uciążliwym kołataniem serca i dziwnym lękiem. W kontaktach z ludźmi jestem coraz bardziej spięta,rozmowy mnie paraliżują, nie potrafię się rozluźnić. Najgorszy problem mam z twarzą,która bardzo się napina,kiedy rozmawiam z ludźmi,nie potrafię sie naturalnie uśmiechnąć,gdyż mięśnie twarzy są strasznie spięte i to mnie jeszcze bardziej stresuje. Proszę o pomoc,jak sobie z tym poradzić?Czy to fobia społeczna?

Witam
W leczeniu wszelkich fobii i zaburzeń lękowych
doskonale sprawdza się psychoterapia.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Przede wszystkim proszę nie stawiać sobie diagnozy na własną rękę. W opisanej przez Panią sytuacji potrzebny jest specjalista. Prawidłowa diagnoza daje szansę na skuteczne oddziaływania, które przyniosą Pani poprawę. Z takiej odległości mogę podzielić się z Panią wyłącznie hipotezą, która mi się nasuwa po przeczytaniu Pani opisu. Objawy, które Pani opisała są typowe dla osób, które przeżyły sytuację traumatyczną. To taka sytuacja, która przychodzi nagle, niespodziewanie, szybko i powoduje poczucie przytłoczenia. W takiej sytuacji w organizmie ludzkim powstaje bardzo duża energia, która powinna być rozładowana. Jeśli nie jest skutki jej kumulowania mogą być odczuwalne przez różnego typu objawy i dolegliwości. Jeśli moja hipoteza znajduje odzwierciedlenie w Pani doświadczeniach to potrzebuje Pani nawiązać współpracę ze specjalistą terapii traumy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie,
Nie ma takiej możliwości aby wystawić diagnozę przez internet bez wcześniejszych konsultacji psychologicznych.
Sytuacja, w której się Pani znalazła jest trudna a objawy niepokojące, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty - psycholog/psychoterapeuta.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Dzień dobry,
polecam konsultację u psychiatry i/lub psychoterapeuty aby dokonać rzetelnej diagnozy.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki