Podejrzenie insulinooporności przy krzywej cukrowej

proszę o interpreatcje wyników: krzywa cukrowa glukoza 0 min. 5.1 mmol/L glukoza 120 min 4.3 mmol/L czy to insulinoopornosć? W TAMTY ROKU STWIERDZONE HASHIMOTO WYNIKI LISTOPAD 2015 TSH 2.620 ULU/ML FT3- 3.30 PG/ML FT4--0.95NG/DL ATPO 48.18 LU/ML ATG 119.31 LU/ML DOSTAŁAM EUTHYROX 0.25 1X1 WYNIKI MAJ 2016 ZNACZNIE SIE POGORSZYŁY DLCZEGO? FT 3- 4.8PMOL/L FT4 - 14.0 PMOL/L ATPO-1300 U/ML ATG-300,9 U/ML

Dzień dobry,

przepisywany przez lekarzy eutyrox to hormon - nie ma on wpływu na postęp choroby autoimmunizacyjnej jaką jest Hashimoto, jego zadaniem jest jedynie unormowane pracy tarczycy.

U leczeniu choroby autoimmunologicznej pomaga zmiana diety (wykluczenie glutenu i nabiału), zażywanie suplementów witamny D, B12, selenu. Monitorowanie poziomów żelaza i lipidogramu.

Ponadto regularny wysiłek fizyczny oraz techniki relaksacyjne, wysypianie się - regeneracja organizmu.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny [url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]