Podejrzenie jaskry

Tracę ostrość widzenia, mimo iż noszę okulary. Dobrze widzę przez minutę, a potem obraz się zamazuje. Widzę coraz gorzej. Miałam HRT - 3 razy. Progresja postępuje, ale nikt mi nic nie przepisuje, a ja już nie mogę pracować. Czy mam czekać, aż stracę wzrok? (mój tata ma jaskrę)

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry Pani,

Trudno powiedzieć na podstawie objawów, które Pani przytacza, z jaką chorobą mamy do czynienia. Aby sprawdzić, czy przyczyną utraty ostrości wzroku jest jaskra, należy wykonać perymetrię i GDx. Jednakże to co Pani opisuje, czyli utrata ostrości w chwilę po założeniu okularów (czy wraca po odpoczynku bez okularów albo po nocy?) wskazuje raczej na zaburzenia akomodacji lub naczyniowe (czy cierpi Pani na cukrzycę, nadciśnienie, trombofilię?).

Czy była Pani może w szpitalu okulistycznym?