Podejrzenie kręgu przejściowego w wyniku rezonansu odcinka lędźwiowego

Proszę o int. rezonansu odc. lędźwiowego. Mam 32 lata. W skrócie: podejrzenie kręgu przejściowego pogranicza L-S w postaci sakralizacji L5. Hipoplazja krążka L5-S1. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe l5-s1 wyrażone zmniejszeniem uwodnienia i wysokości z zaostrzeniami wieńcowymi przylegających trzonów. Na wys l3-l4 niewielka wypuklina krążka modelująca worek oponowy i dotykająca korzeni nerwowych l4. Na wys. l4-l5 wypuklina modelująca worek oponowy i korzenie nerwowe l5 obustronnie.
32 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę udać się do lekarza, który zlecił wykonanie badań, gdyż tylko on może je zinterpretować znając historię choroby. Zmiany opisywane w badaniu mogą powodować ból i nieprzyjemne dolegliwości. Nie wykluczone iż w przyszłości konieczna będzie interwencja zabiegowa.