Podejrzenie nerwicy

Mam 28 lat. Miałem bardzo trudne dzieciństwo z przemocą fizyczną i psychiczną. Podejrzewam, że mam nerwicę - mam problemy z kontaktami z ludźmi, boję się niektórych osób, mam bardzo niską odporność na stres, niskie poczucie własnej wartości. To tylko niektóre z występujących problemów. Bardzo proszę o radę: co mam robić? Od czego zacząć? Czy mam szanse na normalne życie? Już czasem w ogóle nie mam siły. Jestem sam na tym świecie, nie mam nikogo, na rodzicow nie mam co liczyć - nikt mnie nie rozumie. Proszę o poradę i z góry serdecznie dziekuję. Pozdrawiam.

Witam!

Na podstawie Pana opisu trudno jest postawić diagnozę. Myślę, że powinien Pan udać się ze swoim problemem do psychologa, psychoterapeuty. Wspólnie zastanowicie się, skąd u Pana ten stan i jaką pomoc można Panu w związku z tym zaoferować.

Czasami jest tak, że nie umiemy być terapeutami sami dla siebie i właśnie wtedy należy udać się po fachową pomoc. Proszę skorzystać z tej rady, bo oczywiście przy Pana motywacji i zaangażowaniu sukces będzie możliwy. Nie ma Pan nic do stracenia. Pana sposoby radzenia sobie, jakie dotychczas Pan stosował, jak widac zawiodły - czas więc skorzystać z pomocy specjalisty.

Powodzenia!

Pozdrawiam

Małgorzata Wierzbicka