Podejrzenie nerwicy lękowej a kołatanie serca

Witam!Podejrzewam u siebie nerwicęlękową,która trwa gdzies3miesiące Miałam robione badania krwi, jonogram, TSH oraz EKG i wszystko jest ok.z EKG tylko lekka tachykardia napadowa.Niepokoi mnie ze czasem, nawet jak jestem spokojna, to podczas oddechu serce czasem podskoczy mi 1 lub 2x pod rząd. Zaraz po tym robi mi się gorąco i zaczynam się przejmować że tocoś poważnego.Jak się zdenerwuję to wtedy mi srece kołacze,badź piecze mnie w klatce piersiowej alewyżej niż mostek. Czymamjakieśpowodydoobaw?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powinna się Pani skontaktować z kardiologiem i wykonać EKG 24h (tzw. badanie holterowskie). Pozwoli to zidentyfikować zaburzenie rytmu i rozpocząć ew. leczenie.

Reakcje nerwicowe mogą być niekiedy przyczyną podobnych objawów jak opisywane. Wyjaśnienie jednak pochodzenia tych dolegliwości wymaga przeprowadzenia specjalistycznego badania lekarskiego. Wyjaśnić należy również charakter wspomnianej przez Panią tachykardii napadowej zarejestrowanej w ekg. Niejasne jest przytoczone przez Panią określenie ,, lekka tachykardia napadowa''.. Proponuję skonsultować się w tej sprawie z kardiologiem.