Podejrzenie nerwicy natręctw

Witam - wydaje mi sie że dolega mi "nerwica natręctw" Co dziennie potrafie sprawdzac czy moje ciało jest symetryczne, czy lewe ucho jest takie jak prawe czy kosci czaszki sa symetrycznie rozmieszczone... Zdarza sie również że potrafie kilkukrotnie sprawdzac czy cos co zrobiłem jest zrobione tak jak sie należy...

Może być to nerwica natręctw. Jednakże po trafną diagnozę musi się Pan udać do gabinetu psychologicznego. Tym bardziej namawiam do takiej wizyty, gdyż Pana zachowanie zapewne stanowi dla Pana problem, powoduje dyskomfort a także lęk. Tych trudności można się pozbyć podejmując terapię psychologiczną. Pozdrawiam.

Na pewno warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem. Razem przyjrzą się Państwo czy opisane trudności spełniają kryteria zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych lub innych zaburzeń. Specjalista także wskaże możliwości poradzenia sobie z trudnością i powrotu do funkcjonowania.