Podejrzenie nerwicy u 18-latki

Dziędobry, mam pytanie. Wydaje mi się że moge mieć nerwice. Za dwa i pół tygodnia wyjeźdzam na wakacje za granice na dwa miesiące. Czy nic się nie stanie jeśli pójde do psychologa po przyjeździe do kraju? Jeśli nic to co sama przez ten okres moge zrobić żeby sobie choć troche pomóc? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry,

Myślę, że radzić sobie tak jak dotychczas, a po powrocie - skorzystać z konsultacji u psychologa/psychoterapeuty, czy to co się z Panią dzieje rzeczywiście jest nerwicą i ewentualnie podjąć stosowne leczenie.

Nerwica sensu stricte nie jest choroba zagrażająca życiu, dlatego jeśli czuje się Pani na siłach, by wyjechać, to spokojnie można rozpocząć leczenie po powrocie.
Jeśli jednak objawy są bardzo uciążliwe i uniemożliwiają lub znacząco utrudniają funkcjonowanie powodując cierpienie, lepiej zadbać o siebie i skorzystać z pomocy i terapii wcześniej.