Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bandażowanie kłosowe przedramienia

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole
40 poziom zaufania

Witam
Podejrzenie o jakąś chorobę to jeszcze nie jest diagnoza. Powinna Pani udać się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią na szczegółową diagnostyką. Może trzeba zrobić badania żołądka, lub inne, które Pani zleci.
Proszę nie lekceważyć objawów i jak najszybciej udać się do lekarza. Jeśli zostałyby wykluczone wszystkie przyczyny somatyczne, można przypuszczać, że przyczyna jest natury psychicznej. Wtedy pomoc może przynieś psychoterapia.
Pozdrawiam
Agata Dusza

0

Witam Panią, zanim Pani podejrzenia co do zaburzeń somatycznych (popularnie nerwica wegetatywna np. żołądka) się potwierdzą, powinna Pani wykluczyć przyczyny wynikające z problemów organicznych. Objawy przez Panią opisywane mogą wskazywać na problemy gastrologiczne, neurologiczne, które wymagałyby specjalistycznego leczenia. Proponuję na początek wizytę u lekarza rodzinnego, który zadecyduje co dalej z badaniami i konsultacjami ze specjalistami. Jak się okaże, że ze strony organicznej nic Pani nie dolega, konieczna będzie wizyta u psychologa, ew. psychiatry. Życzę Pani powodzenia i ciepło pozdrawiam.

Agnieszka Szafrańska-Romanów pracuje w Warszawie jako pedagog, psycholog i psychoterapeuta. Swoim pacjentom oferuje realną pomoc w zakresie utrzymania oraz przywrócenia równowagi zdrowia psychicznego. Z jej usług można obecnie skorzystać podczas wizyty w Centrum probalans, a także w Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia.
0

Szanowna Pani,

sugerowałabym najpierw zasięgnąć konsultacji lekarza specjalisty, aby ustalić, czy dolegliwości nie mają jakiegoś podłoża somatycznego.
Jeśli lekarz je wykluczy i potwierdzi Pani podejrzenia, proszę poprosić o skierowanie do psychologa. Jeśli zamierza Pani skorzystać z Poradni Psychologicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ skierowanie jest konieczne.

0

Pomocy proszę szukać u lekarza, który zleci wykonanie niezbędnych badań oraz u psychologa lub psychoterapeuty, który będzie pracował z Panią m.in. nad rozwijaniem umiejętności redukowania napięcia i radzenia sobie ze stresem.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Psycholog, coach i trener umiejętności psychospołecznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy