Podejrzenie nerwicy żołądka u młodej osoby

Witam, wydaje mi się że cierpię na nerwicę. Dokucza mi dziwny ból pomiędzy lopatkami i sprawia on ze robie się bardzo nerwowa i krzyczę na wszystkich. Po tym ustępuje ale zaraz wraca. Ja i moja rodzina mają już dość. Mój tata ma nerwicę żołądka czy to dziedziczne? Ja mam jeszcze leki różne. Nie wiem jak sobie radzić. Oszaleje...

Dzień dobry,

Jeżeli choruje Pani na nerwicę, to podstawową metodą leczenia pozostaje psychoterapia. Czasem wspierająco stosuje się farmakoterapię.
Proszę zwrócić się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, gdzie lekarz/psychoterapeuta przeprowadzi diagnostykę i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Witam, warto by udała się Pani do psychologa, porozmawiała o swojej sytuacji dokładnie, on dalej pokieruje Panią, zapewne wyznaczy spotkanie z lekarzem psychiatrą w celu dalszej diagnozy. Pozdrawiam serdecznie.

Oprócz - tak, jak radzą panie powyżej - konsultacji psychologicznej, warto jest się również przyjrzeć samemu bólowi między łopatkami, o którym Pani pisze. Polecam zgłosić się do lekarza POZ i z nim omówić sprawę bólu - być może źródło problemu ma podłoże somatyczne i jego wyeliminowanie pozwoli również opanować pojawiającą się złość i agresję. Powodzenia!