Zapytaj lekarza

7 1 6 , 4 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie neurotyzmu u osoby z trudnym dzieciństwem

Witam mam 20 lat, jestem osoba ktora miala chlodne dziecinstwo, brak rodzicow, wydaje mi sie ze mam neurotyzm, dodatkowo doszly jeszcze stosowane opiaty przez kkilka miesiecy lecz w umiarkowanych dawkach, zauwazylem u siebie depresje, jakies stany lekowe, czasami mysli samobojcze, postanowilem ze to jest przekroczona granica i przestalem stosowac te "rozluzniacze" ktore tylko chwilowo mi pomagaly, mysle o wizycie u psychologa w sprawie neurotyzmu. Tylko ze wizyta bedzie za 4 miesiace.. porady?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Witam, jak pan pewnie wie neurotyzm nie jest właściwie chorobą i konultacja u psychologa byłaby wskazana. Jednak poniewż występuję u Pana stany lękowe
czy objawy depresjne wskazane byłoby raczej skorzystanie z porady psychoterapeuty lub psychiatry.

Pozdrawiam serecznie

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Jeśli czuje Pan, że potrzebna jest pomoc "od zaraz" warto pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia psychologicznego w prywatnym gabinecie (zanim odbędzie się planowana wizyta). Takie rozwiązanie jest często stosowane, gdy sytuacja tego wymaga.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam serdecznie,
Widzę, że bardzo stresuje Pana obecna sytuacja. Wykrył Pan u siebie pewne trudności, szuka Pan pomocy, ale najbliższa wizyta jest zaplanowana dopiero za 4 miesiące. Może warto udać się na wizytę prywatną? Rozwieje Pan swoje wątpliwości. Ponadto wspomina Pan o stosowaniu "rozluźniaczy", co niestety nie prowadzi do niczego dobrego. Może to jedynie spowodować kolejny problem, czyli uzależnienie od substancji psychoaktywnych.
Warto zainwestować w swoje zdrowie, a co za tym idzie w swoją przyszłość.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy