Podejrzenie przedwczesnej menopauzy

Witam! Mam 31 lat, ostatnią miesiączkę miałam 22 października, a od 3 tygodni strasznie dokuczają mi uderzenia gorąca (w nocy i w dzień). Zrobiłam badania z krwi: FSH 126,8 i total Beta hcg jest 1,6, prolaktyna 322,8. Czy to oznacza, że jestem w ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Pani wyniki badań nie wskazują na ciążę. Natomiast najprawdopodobniej doświadcza Pani tzw. przedwczesnej menopauzy, na co wskazuje znacznie podwyższony poziom hormonu FSH, a także uderzenia gorąca towarzyszące nieregularnemu miesiączkowaniu. Proszę się udać do lekarza, który zlecił badania w celu dokonania ich pełnej interpretacji i rozpoczęcia ewentualnego leczenia. Jeśli planuje Pani dziecko, to zajście w ciążę może być w tym momencie bardzo utrudnione. Pozdrawiam serdecznie!