Podejrzenie SLA przy mrowieniu w palcach

Czy w SLA wystepuje w obrazie MIR odcinka szyjnego i piersiowego demielinizacja(w glowie brak demielinizacji)?mam sporo mrowien w palcach i obu dloniach a jedna zrobila sie ciut chudsza.Boje sie ze to moze nie SM a SLA.dodam ze w PM mam prazki oligoklonalne w surowicy nie.Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo nie moge spac po nocach z nerwow.m

SLA nie daje praktycznie żadnych objawów w MR. Badanie się stawia na podstawie EMG/ENG. Poza tym w SLA nie ma zaburzeń czucia, a tylko ruchowe.
Poza tym w wieku 30-40 lat tego schorzenia w naszej szerokości geograficznej praktycznie się nie spotyka.