Podejrzenie syna o uzależnienie od narkotyków

witam mam syna w wieku 18 lat i myślę że jest uzależniony od narkotyków czy ja mogę go oddać do ośrodka uzależnień czy on sam musi to zrobić,gdyż jest pełnoletni,następne moje pytanie czy jest jakiś sposób że bez jego wiedzy mogę sama w domu mu podawać jakieś tabletki czy napary aby oczyścić go z toksyn bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję.Zrozpaczeni rodzice

Dzień dobry,

Najlepiej jak udają się Państwo osobiście do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie uzyskają Państwo - jako bliscy osoby uzależnionej - stosowną pomoc.
Ogólnie, jeśli syn jest pełnoletni to on decyduje o swoim (nie)leczeniu. Rozumiem, że pomysł potajemnego podawania leków wynika z bezsilności, jednak jest to najgorsze co mogą Państwo zrobić.

Witam, potajemne dawanie leków absolutnie nie powinno mieć miejsca. Proszę skonsultować się z najbliższą poradnią leczenia uzależnień, dowiedzieć się jak rozmawiać z dzieckiem aby zmotywować go do zaprzestania brania narkotyków, wziąć stamtąd materiały informacyjne, przekazać je synowi. Podrzucić mu jakiś film który obrazuje dramat ludzi uzależnionych i metody pomocy im. Systematycznie przeglądać mieszkanie i oczyszczać je z narkotyków, jeżeli jakieś znajdziecie, dać jasny komunikat,ze w Waszym domu nie ma dla nich miejsca.Im szybciej podejmiecie Państwo jakieś działania tym większa szansa, że uda się zatrzymać proces rozwoju choroby. Pozdrawiam