Podejrzenie szczątkowych żeber szyjnych a drętwienie palców i zimne kończyny
z wyniku rtg klatki piersiowej wynik podejrzenie szczatkowych zeber szyjnych obustronnie czy to ma cos wspolnwgo z dretwieniem palcow u reki i zimne stopy i rece prosze o odpowiedz co dalej

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest wykonanie dodatkowych badań obrazowych. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.
Witam serdecznie, związek istnieje. Proponuję zgłosić się do poradni chorób naczyń, gdzie angiolog przeprowadzi wywiad i wykona diagnostykę pod kątem obecności objawu Raynaud (kapilaroskopia) i obecności naczyniopochodnego zepołu TOS, czyliu zespołu górnego otworu klatki piersiowej (test Adsona, próba żołnierska itd). Proponuję również wizytę w poradni neurologicznej, gdzie wywiad i badanie przewodnictwa nerwowego pozwolą zdiagnozować neurogenną postać zespołu TOS. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł