Podejrzenie uszkodzenia wątroby

Witam.Internista stwierdzil u mnie uszkodzenie watroby na podstawie wynikow alat 96 (n. 5-31) i aspat 41 (n.5-31) usg nie wykazalo żadnych zmian ani stluszczenia. badania krwi duzy niedobor zelaza ( ferrytyna 8) oraz wit D i B12.Testy na WZW B i WZW C niereaktywne. Wizyta u hepatologa dopiero w kwietniu. Zalecona dieta watrobowa i essentiale forte 2 razy dziennie. Czy sa jakies badania ktore moge zrobic prywatnie w kierunku dalszej diagnostyki.

Lek. Paweł Baljon

Witam. Uszkodzenie wątroby nie jest duże i może być wynikim np. Działania na jej komórki niektórych leków i toksyn. Przede wszystkim sugeruje stosowanie lekkostrawne diety, essentiale oraz kontrole enzymów wątrobowych za kilka tygodni.