Podejrzenie zespołu Aspergera u 12-letniego chłopca

witam, Pracuje z 12 letnim chlopcem ktory sie dziwnie zachowuje. Jest niesmialy, ciezko z niego wydobyc informacje odnosnie tego jak sie czuje. Na glosne dzwieki zatyka uszy, nie lubi predkosci, tlumow. Ma powtarzalne zachowaniaa, np. Zbiera kamienie. Srudiuje ped specjalna i ma duzo cech ZA. Czy mozliwe ze do tej pory nikt go nie zdiagnozowal?

Możliwe, niestety, nie każdy rodzic ma świadomość że są tego rodzaju zaburzenia albo nie wie, do kogo pójść. Ale też nie musi chłopiec mieć zespołu Aspergera, może to być taka sztywna osobowość albo duża wrażliwość czy nieśmiałość. Jeśli ma Pani poczucie, że diagnozowanie chłopca coś pozytywnego wniesie do jego życia, warto mu pomóc. Z pozdrowieniami!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Wszystko jest możliwe. Najlepiej spytać rodziców. Może chłopiec ma diagnozę lecz nikt o tym nie wspomniał. Jeśli nie tym bardziej trzeba o swoich obserwacjach poinformować opiekunów i nakierować na dalsze działanie.
Pozdrawiam AM

Dzień dobry.Wydaje się być możliwe, że dziecko nie było badane, diagnozowane. Warto sugerować opiekunom taką możliwość, powiedzieć o korzyściach dla rozwoju dziecka. Pozdrawiam.