Podejrzenie zespołu Cushinga i wynik kortyzolu

Witam. Czy zespol cushinga to jakaś bardzo poważna choroba? Jestem z natury bardzo nerwowa, często nie potrzebne sie przejmuje wszystkim. Kortyzol z krwi mi wyszedł podwyzszony rano i wieczorem , i acth minimalnie obniżone. Mam dziwne czerwono- fioletowe rozstepy . Fsh, PRL, TSH, DHEA SO4 okej . M 24 lata. Martwię sie. Ciśnienie mam ok. Prosze o pomoc .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa. Zespół Cushinga może (ale nie musi)być poważną chorobą. Kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia ma odpowiednia terapia.