Podejrzenie zespołu larwy skórnej wędrującej u dziecka

Podejrzewam u mojej córeczki zespół larwy skórnej wędrującej. w styczniu tego roku na wardze sromowej większej pojawiła się grudka, która się zaczerwieniła i zaczął przesuwać się kręty tunelik pod skórą. Lekarz rodzinny powiedział że nic się z tym nie robi samo przejdzie. I przeszło po ok 4 tygodniach. Została tylko mała grudka. Przez 10 miesięcy nic się nie działo ale dziś znowu zaczerwieniła się ta grudka i pojawił się podskórny tunel. i co znów nic z tym nie robić czy jakoś to leczyć ?

Milena Lubowicz

Jest to choroba o którą łatwo w wieku dziecięcym. Generalnie lekarz miał racje, gdyż po śmierci larwy choroba sama się kończy. Natomiast często stosuje się leczeni przeciwpasożytnicze (tiabendazol, albendazol), żeby dziecku ulżyć i zmniejszyć świąd.
Pozdrawiam