Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzewam depresję u mojego chlopaka? Co dalej?

Podejrzewam, że moj chłopak ma depresję. Od tygodnia narzeka na to, że ciągle jest zmęczony, prawie cały czas śpi, od kilku dni nie chodzi do pracy, ma dziwne stany lękowe, jest smutny, nie da rady uprawiać seksu (twierdzi, że inaczej czuje). Gdy jesteśmy w sklepie lub musi coś zrobić...zaczyna się dziwnie zachowywać, jakby nie radził sobie ze zwykłymi codziennymi czynnościami. W większym towarzystwie zachowuje się raczej normalnie, jednak gdy zostajemy sami zaczyna schizować!!! Wszystko staje się problemem...i to jak twierdzi ja doprowadzam do tego, głuptacze go! Lekarz rodzinny wykluczył po badaniu krwi: cukrzycę, niedoczynność tarczycy, problemy z watrobą, anemię, infekcję i guza mózgu. Dodam, że chlopak od 2 lat bierze dość silne tabletki zbijające ciśnienie. Ma 25 lat, pracuje fizycznie, po 12-14 godzin na dobę.

ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam serdecznie
Zgadzam się, iż tego typu zachowanie może wynikać z choroby. Aby postawić rozpoznanie lub wykluczyć depresję, Pani partner musi się zgłosić do lekarza psychiatry. Zaburzenia snu, przygnębienie, brak energii, stany lękowe i zaburzenia funkcji seksualnych – mogą być objawami depresji. Dziwne zachowanie, które Pani odbiera jako trudności w radzeniu sobie ze zwykłymi czynnościami może (ale zaznaczam, nie musi) być wynikiem problemów z koncentracją uwagi – objawu również często spotykanego w depresji. Jedyną radą jest próba skłonienia Pani partnera do wizyty u lekarza psychiatry. Niektóre leki stosowane w terapii nadciśnienia tętniczego również mogą nasilać stany depresyjne, dlatego też proponuję umówienie się na wizytę u lekarza psychiatry.
Być może Pani partner zgodzi się, abyście udali się na wizytę razem.
pozdrawiam
 

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy