Podejrzliwość wobec ludzi i przeżywanie każdej porażki

Od 2 miesięcy zażywam parogen 40mg,ketrel 25, zomiren doraźnie.Nerwica natręctw uległa redukcji o ok. 60%. Pozostała jednak jakaś taka podejrzliwość wobec ludzi, odczucie że wiedzą co mi jest. Niepowodzenia w szukaniu pracy wzmacniają te odczuciaCzasem wydaje mi się, że jakaś siła, ktoś lub coś robi wszystko,żeby mi się nie udało, a każde kolejne niepowodzenie wywołuje frustrację,lęk, czasem agresje słowną. Długo przeżywam każdą porażkę, analizując przyczyny.Czy leki zdredukują i te odczucia???

Dzień dobry, leki pomogą panu w codziennym funkcjonowaniu i zredukują wiele z nieprzyjemnych objawów, jednak w pana sytuacjo zachęcam do wsparcia leczenia psychoterapią, która jest metodą leczenia przyczyn, nie objawów nerwicy. Pozdrawiam.

Oprócz nerwicy natręctw z tego co Pan napisał wynika, że ogólnie jest Pan osobą lękową i nastawioną dość nieufnie do ludzi. W takiej sytuacji same leki nie pomogą Panu w zupełnym wyleczeniu się od wymienionych wyżej objawów. Oczywiście leki łagodzą stan napięcie i uczucie niepokoju, ale jeżeli Pan nie spróbuje spojrzeć inaczej na otoczenie, w sposób bardziej optymistyczny to sama farmakologia nie wystarczy. Czasami odnosi się wrażenie, że ludzie rozpoznają nasze uczucia. Jednak to co czujemy i przeżywamy wpływa na naszą postawę wobec otoczenia, ludzie poprzez mowę ciała potrafią ocenić, czy ktoś ma dobry lub zły nastrój. Dlatego im więcej będzie pani starać się pozytywnie myśleć tym więcej sukcesów może Pani oczekiwać.